Logo firmy Kopernik jest wyraziste i odzwierciedla jej długą historię oraz związek z miastem Toruń oraz postacią Mikołaja Kopernika. Czcionka i kolorystyka nadają logotypowi charakterystyczny i klasyczny wygląd.

  • Nazwa firmy: Kopernik
  • Figura Mikołaja Kopernika: Logo przedstawia Mikołaja Kopernika, trzymającego globus, a prawą ręką wskazującego w górę. To odniesienie do słynnego astronoma i naukowca, który jest związany z miastem Toruń, gdzie firma ma swoje korzenie.
  • Okrąg z nazwą firmy: Figura Kopernika znajduje się w okręgu, w którym umieszczona jest nazwa firmy „KOPERNIK” napisana czcionką przypominającą „Giacinta Ornate,” choć z pewnymi różnicami.
  • Tekst „TORUŃ”: Wewnątrz okręgu znajduje się również napis „TORUŃ,” co podkreśla związek firmy z tym miastem.
  • Data „od 1763”: Pod figurą Mikołaja Kopernika, poza okręgiem, umieszczona jest data „od 1763”, która odnosi się do długiej historii firmy.
  • Kolor brązowy: Całość logotypu jest utrzymana w kolorze brązowym, który może symbolizować tradycję, solidność i historyczne korzenie firmy.

Dane techniczne logo lub logotypu:

Nazwa na logoKopernik Toruń od 1763
Autor projektu Skontaktuj się z nami
Wersja 2.12
KolorBrązowy
SymbolTak
Czcionka* / font*Brak danych
Proporcja**1.45 x 1
2d / 3dNie
* podobna lub identyczna
** mniej więcej (szerokość x wysokość)

Krótka historia firmy :

  • 1763 Początek sagi Opowieść o Fabryce Cukierniczej Kopernik to historia ludzi, którzy ją kształtowali. Jej początki sięgają ponad 250 lat wstecz w Toruniu, kiedy to Jan Weese stał się właścicielem warsztatu produkcji pierników i rozpoczął tworzenie rodzinnego przedsiębiorstwa specjalizującego się w Toruńskich Piernikach.
  • 1824 Wzrost ku przyszłości Gustaw Weese, wnuk Jana, przekształcił warsztat w nowoczesną, jak na owe czasy, manufakturę, którą nazwał swoim imieniem. Produkty Weesego trafiły wtedy na odległe zakątki globu, m.in. do Turcji, Japonii, Chin i Honolulu.
  • 1885 Era rozwoju W odpowiedzi na dynamiczny rozwój i rosnące zapotrzebowanie na ich produkty, firma postawiła fabrykę w samym sercu Toruńskiej Starówki przy ul. Strumykowej. W tym samym miejscu, dokładnie 130 lat później, powstało Muzeum Toruńskiego Piernika.
  • 1913 Powstanie dzisiejszej fabryki W okresie międzywojennym to jedno z największych przedsiębiorstw na Pomorzu. W 1913 roku zakończono budowę nowej, większej fabryki na przedmieściach Torunia. To właśnie tam, aż do dnia dzisiejszego, powstają wszystkie wyroby Fabryki Cukierniczej Kopernik.
  • 1946 Tragedia i odbudowa Podczas II wojny światowej fabryka została zniszczona, a większość maszyn wywieziono do Niemiec. Jednak receptury i techniki wypieku przetrwały dzięki ludziom, którzy tworzyli firmę przed wojną. Po wojnie, dzięki ich wysiłkom, fabryka została odbudowana, a produkcja wznowiona.
  • 1982 Odrodzenie niepodległości W trudnych czasach PRL, mimo nacjonalizacji, załoga kontynuowała tradycję toruńskiego piernikarstwa. W 1982 roku, dzięki ich determinacji, fabryka odzyskała samodzielność. To przyczyniło się do znacznego wzrostu produkcji i rozszerzenia oferty.
  • 1991 Przekształcenie w ręce pracowników Jako pierwsze przedsiębiorstwo cukiernicze w Polsce, firma stała się spółką akcyjną pracowników, przyjmując obecną nazwę Fabryka Cukiernicza Kopernik S.A. Większość pracowników stała się akcjonariuszami, a w tym czasie rozpoczęto inwestycje w nowoczesne linie produkcyjne.